Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


19.02.2024, 09:05
Minipovídky
Takové krátké povídky a črty sem může dávat kdokoli. Jistě máte zapsané nějaké vzpomínky doma v šuplíkách. Když je tu zveřejníte, sami si vzpomínky osvěžíte a ještě je nabídnete druhým. Navíc podpoříte tyto skomírající stránky.
Kavárník


26.01.2024, 11:07
Krátká povídka
Bruslili jsme na Huťáku
Už v polovině listopadu, kdy přišly první mrazy, jsme hned ze školy chvátali k nejbližšímu rybníku. Na Huťák byl tenkrát daleko snadnější přístup, než dnes, kdy tu stojí nově vystavěné domy. Napřed jsme to zkoušeli kameny. Když se kameny na čerstvém ledu nepropadly, některý z odvážlivců, to pruboval nohou. Na jistém místě se odvážný malý a lehký kluk ocitnul znenadání na ledě, ale netroufal si dál, než dva tři kroky od břehu.
Druhý den už jsme s sebou měli šlajfky a většina kličku v kapse. Brusle se šroubovaly na boty, a kdo kličku neměl nebo ji ztratil, musel škemrat, aby mu ji někdo půjčil. Čehož leckdo zneužíval ke své nadřazenosti a ukazoval ostatním, jak dovede druhého ponižovat. Ti co neměli ani kličku ani brusle, sice stáli na ledě, ale na vše jen bezmocně koukali.
Zpočátku nebyl led ještě všude dost pevný a silný. Proto jsme nejezdili k Chobotu, kde přitékala voda do rybníka. Jenže někdo to samozřejmě zkoušel. Když se propadl, bylo tam většinou maximálně vody po pás. Vylezl a utíkal domů, většinou s bruslemi na nohou, pokud je ve vodě neztratil. Také ještě nebyly řádně zamrzlé břehy. Pokud nám vlétl puk do rákosí, hokejkami jsme jej opatrně dobývali. Pravých hokejek tenkrát moc nebylo a u Navrátilů stála dost peněz. Leckdos si přinesl zahnutý klacek. Někdo si ji vyrobil z prkýnka a hůlky, ale ta obyčejně dlouho nevydržela.
Zimy byly stabilní. Když začalo mrznout, mrzlo pořád. Pokud vzápětí nenapadl sníh, chodilo se v neděli korzovat na led. Přišla snad polovina městečka. Někteří táhli na sáňkách své děti zabalené do fusaků, někdo ty nejmenší učil bruslit a strkal je před sebou a zároveň je zvedal z ledu. Taky na solidně zamrzlý rybník přicházely místní rarity ne-li individuality. Paní S. si přinesla vysoké bílé boty s našroubovanými žeksnami a učila holky dělat šosy, což byly jednoduché krasobruslařské figury, které ochotně kopírovala Iva J. na svých šlajfkách. Její bratr, kterému jsme říkali Pajda, přijel na kole, na kterém měl na přední vidlici namontovanou brusli. Později přinesl i model větroně, který vrhal proti hloučkům kluků, a ti padali na led, pokud se k nim ten model přiblížil. Všechno vždycky pozoroval z povzdálí hluchoněmý Lolik, který měl také šlajfky, a nakonec se odvážil přiblížil k paní S, a hlavně k Ivě, která se mu líbila, a snažil se neúspěšně ta pěkně vykroužená esíčka, k veselosti ostatních, snaživě napodobovat. Samozřejmě přes Huťák, který byl dokonale zamrzlý od Babor až po Novosvětský chobot, si lidé krátili i cesty do práce. Všemu vévodil náš hrad na skále, jehož věž pohledem z povrchu rybníka byla ještě mohutnější a v jistém smyslu tajemnější. Pod zámkem se hrála i oficiální hokejová utkání. Hřiště mělo dřevěné mantinely a skutečné kovové branky, a hráči oblékli dresy s čísly a s chrániči a brankář držel širokou brankářskou hokejku, a nejlepším brankářem tehdejšího mužstva by Karel S., kterému se říkalo Balík. Vážil sto dvacet kilo a zaplnil svou výstrojí velkou část branky. Proto dostával i málo gólů. Místní HC klub hrál i oficielní soutěže a nevedl si špatně.
Když k jaru, jak led pomalu roztával, se začalo ledovat. V tom nejsilnějším ledu vyřízli velký obdélník a rozlámali ho na kry, ty se vytahovaly a rozřezávaly na přiměřené podlouhlé kvádry. Jezdili si pro ně hospodští, kteří je ukládali do lednic a tak během roku chladili pivo ve svých hospodách. Uprostřed rybníka tak vznikaly vodní plochy, občas se zbylými ulámanými krami, po kterých se dalo přeskakovat přes tu volnou vodní hladinu, jenže se to musilo provést hbitě, než se pod aktérem kra potopila. Přeborníkem na tyto nebezpečné výkony byl Maňa P. Žádný jiný kluk se ho nikdy nesnažil napodobit. Jenom jsme přihlíželi. Mnozí mu jistě přáli, aby do té studené vody zahučel, protože to je jedna z lidských vlastností - přát svému bližnímu to nejhorší. Ale Maňa nás svými brilantními skoky vždycky zklamal.
MK23.01.2024, 07:57
Jsme trpěliví
Čekáme, kdo nám v novém roce pošle nějakou svou literární práci. Naposled se nám nabízeli pisatelé fantasy románů, ale ty jsme s díky odmítli.Věříme spíš, že se tu objeví začínající spisovatelé, kteří se ještě nepropracovali k oficiálnímu publikování.


31.12.2023, 09:08
Všem čtenářům
přejeme do nového roku 2024 zdraví, štěstí a úspěchy!
Kavárník


22.12.2023, 13:51
Další autor fantasy
Martin Vavruša nám poslal ke zveřejnění ukázku ze svého díla. Zveřejňujeme prví část trilogie Ztracené legendy - Prokletí Aryvitu. Přiřazujeme ho do našeho seznamu autorů. Zároveň přejeme našim čtenářům šťasné a klidné Vánoce.


12.12.2023, 09:22
Temné lesy Feejů - Bouře
Přidali jsme do boxu Miroslava Coufala druhý díl scifi románu Temné lesy Feejů - Bouře. Autor pochází ze Slovenska a na spisovnou češtinu se teprve přeškoluje. Proto prosí čtenáře aby mu odpustili současné gramatické chyby, kterých se dopouští. Navíc Slovenština má od jisté doby jenom jedno i, čehož autor i v češtině ve valné většině využívá.


28.11.2023, 09:39
Nový autor a fantasy román
Autor Miroslav Coufal, který se dověděl o našich stránkách, nám poslal jeden ze svých fantasy románů s názvem Temné lesy Feejů. Jak se komu bude líbit, to si posoudí každý sám.


06.11.2023, 09:18
O zaniklém řemesle
Text, který si tu můžete přečíst, zobrazuje beletristickou formou jedno ze zaniklých řemesel, na které si ještě leckdos pamatuje. Knoflíkářstvím se živili mnozí lidé nejen v Čechách. Bylo rozvinuto po téměř celé střední Evropě. Jak to s ním dopadlo v jednom konkrétním městečku na Vysočině se dočtete v novele Miloše Konáše Pojednání o perleťářském řemesle.

12.12.2023, 09:24

Nově upravený název - Městečko zdobené perletí.


02.11.2023, 09:34
Básnická sbírka
Další z básnických sbírek Marka Vojtěcha Řezanky, opět ilustrovaná Jiřím Staňkem, má od první do poslední básně jednotící tematickou linku: Apel na potřebu míru, na svět, kde se neválčí – a v němž je možné se rozvíjet a žít na plno, nikoli živořit a třást se, kdy vše bude rozmetáno na prach.

„Domov na míru“ lze vykládat hned dvojím způsobem – jednak jako domov vystavěný na mírovém soužití – a jednak jako domov zbudovaný přesně podle svých představ. Oba tyto motivy s v autorových textech prolínají – stačí zmínit následující básně: „Do tepu vran“, „Bez míru…“, Nač těším se…“ či sonet „Pro lásku boží“.

Čtenář ale nalezne i básně s jinou tématikou, například „Baladu o dvou hlasech“, kdy si autor dělá legraci z vlastní výtvarné tvorby, „Duši“ či text věnovaný papouškům Ara, k nimž autor vyjadřuje svůj obdiv – „Jako svátost“.

Jak je již u autora zvykem, své básně pojímá jako zamyšlení i podklad k dialogu. Spojuje své niterné pocity s okolním děním, které ho ovlivňuje, jako ostatně každého z nás.

Některé básně doslova burcují – například „Stín a jeho vzkaz“ či „Úpěnlivá“. Jiné naopak čtenáře konejší a snaží se ho v nelehkých časech povzbudit, což je případ těchto básní: „Na obzoru svítá“, „Vzájemnost nás spasí“ či „Mám rád svou zem…“

Tato kniha je určena všem, kterým se nežije lehce – a kteří hledají pověstné světlo na konci temného prostor


22.08.2023, 06:22
Zásobujeme naše čtenáře
Na adresy zájemců rozesíláme zdarma práce autorů, kteří nám pošlou své práce. Minulý týden jsme rozeslali na sto adres detektivku M. Řerzanky Řetěz zrůdnosti. Pokud nám zašlete své adresy, dostanete se do řetězce sdílení.

24.01.2024, 14:15

Dobrý den, ráda bych si knihu přečetla. Lze stáhnout do čtečky? děkuji
romana.mullerova@seznam.cz


24.07.2023, 08:33
Dvě divadelní hry
Jan Kameníček nabízí divadelním souborům dvě divadelní hry, které si mohou stáhnout z jeho boxu. Scény jsou jednoduché, postav jen několik. Hodí se spíš pro menší scény.


22.07.2023, 08:02
Lovy na Šumavě
Karel (Borfort) Fořt, člen spisovatelské obce: Střediska Západočeských spisovatelů Plzeň - člen klubu přátel Karla Klostermanna – spisovatele Šumavy, který spolupracuje i snašemi romány zdarma, vydal knižní publikaci - Lovy na Šumavě, kterou můžete získat v kterémkoli knihkupectví.


04.07.2023, 08:14
Dvě prózy Jana Kameníčka
Známý spisovatel a scénárista Jan Kameníček nám zaslal dvě krátké novely, které objevíte v jeho boxu. Jmenují se Julieta a Capgrasův syndrom. Budeme je zájemců, kteří nám poskytli svou mailovou adresu, rozesílat v průběhu července.


28.06.2023, 12:12
Další detektivka M.V. Řezanky
Řetěz zrůdnosti – anotace

Jana Molová a Dominik Dur vyšetřují zmizení studentky. Část jejího těla se najde v řece – a začíná vyšetřování vraždy. Zabil ji sériový vrah, nebo je motiv její vraždy mnohem osobnější? V hledáčku vyšetřovatelů je celá řada podezřelých.

Vraždy ale přibývají. Někdo umlátil pohrabáčem alkoholika a rváče Rauba, který byl rovněž podezřelý z Beátiny smrti. Když je pak upálen jeden bezdomovec, stopy ukazují k mladíkovi, který by rád společnost zbavil těch, jež pokládá za „špínu“.

Souvisejí nějak vraždy mužů s brutálním mordem Beáty Hurdalové? A jak do celého příběhu zapadá dávná sebevražda kriminalisty, který před lety vyšetřoval sérii vražd mladých žen?


28.06.2023, 06:43
M.V. Řezanka zaslal novou detektivku
Řetěz zrůdnosti - Marek Vojtěch Řezanka
Ukázka:

Ne, že by chtěl topit – naopak by uvítal klimatizaci, kdyby ji měl – jenže pohledem sjede ke starým kamnům na dřevo, vedle nichž vždy ležel těžký rezavý pohrabáč. Není tam. Copak si Ferych odnesl i takový krám? To nejde Raubovi na rozum. Pravda je ovšem taková, že pohrabáč je fuč – a Raub si neuvědomuje, že by ho dal někam jinam. Proč by to taky dělal? Teď v těch kamnech netopí.

A co mu je nakonec po tom? Tak si sežene jiný. Měl by přemýšlet o zcela jiných věcech. Zjistí však, že se mu nechce myslit vůbec.

Ne, všechno to spláchne. Pořádně si lokne – a vůbec si nevšimne, že se vchodové dveře mírně pohnuly. Že nějaká postava vplula dovnitř – a že má na rukou rukavice. Ani toho, že v pravé ruce třímá onen rezavý pohrabáč, který ještě před malou chvíli postrádal a divil se, kam se mohl podět.

Když už konečně přítomnost další osoby zaregistroval, bylo pozdě. Beretta ležela daleko od něho – a zvlášť ve stavu, v němž se nyní nacházel, by se k ní nedostal ani omylem.

Příchozí se rozpřáhl a vší silou ho vzal pohrabáčem přes pravé koleno. Raub zavyl bolestí a s nadávkami se sunul k zemi. Řval. Postava nad ním se tyčila jako anděl pomsty.

Pohrabáč ho udeřil plnou silou do druhé nohy. Raubovo vytí přecházelo ve štkaní a prosebné kvílení, aby ho neznámý nechal na pokoji.

To ale teprve následoval zásah přímo do Raubova rozkroku. Bolest již překročila všechny meze a Raub se modlil za jediné. Ať to má co nejdříve za sebou.

Nemohl totiž pochybovat, že příchozí je tu z jediného důvodu: Aby ho zabil.

„Proč?“ zachrčel z posledních sil Raub, sotva to bylo slyšitelné.

Na okamžik bití ustalo. Místo toho postava nad ním odvyprávěla poměrně dlouhý příběh, na jehož konci bylo cosi o tom, že Raub zaplatí. Že je odsouzen k smrti.

Neprotestoval. Neměl na to síly. Pochopil, že tohle je jeho konec.


24.06.2023, 08:52
Máme co k rozeslání
Nakladatelství E knihy jednou vydalo nedávno povídky svých kmenových autorů, které dovoluje zdarma rozesílat a šířit. Těm, co pravidelně rozesíláme texty na nám dostupné asresy, je ještě před prázdninami zašleme.


19.06.2023, 18:57
K dotazu nedotaz z 17.08.2022, 13:36
Mé vyjádření není pracovní, ale pocitové.

Tato kavárna je v malém městě státu Byznys
a není na zbohatnutí.
Má však své stálé a někdy náhodné návštěvníky.
Pokud některá specialita této kavárny potěší,
její existence není zbytečná.
Kavárníkovi přeji pohodu v kavárně i v duši.
KK


28.06.2023, 06:47

Neměl by KK zájem o spolupráci na těchto stránkách? Případně na jejich převzetí?
milos.konas@seznam.cz


09.03.2023, 13:56
Experiment
Vyštrachal jsem pár básniček, které jsem v mládí psával holkám a texty vložil do vhodných fotografií. Pokus najdete v mém boxu pod názvem Bláhové říkánky.
Miloš Konáš


16.02.2023, 08:54
Už brzy
rozešleme jako sdílenou literaturu práci Ivo Fencla, kterou nazval: "Byl jsem mladistvým vykradačem hrobů."
Někteří jste o ní jistě už slyšeli.


03.01.2023, 07:20
Novoroční výzva
Nikdo tu nezůstal v loňském roce nic dlužen, ale pro letošek by měl každý, kdo sem chodí, nebo tu něco uveřejnil, nějakým textem těmhle stránkám přispět!