Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


28.11.2023, 09:39
Nový autor a fantasy román
Autor Miroslav Coufal, který se dověděl o našich stránkách, nám poslal jeden ze svých fantasy románů s názvem Temné lesy Feejů. Jak se komu bude líbit, to si posoudí každý sám.


06.11.2023, 09:18
O zaniklém řemesle
Text, který si tu můžete přečíst, zobrazuje beletristickou formou jedno ze zaniklých řemesel, na které si ještě leckdos pamatuje. Knoflíkářstvím se živili mnozí lidé nejen v Čechách. Bylo rozvinuto po téměř celé střední Evropě. Jak to s ním dopadlo v jednom konkrétním městečku na Vysočině se dočtete v novele Miloše Konáše Pojednání o perleťářském řemesle.


02.11.2023, 09:34
Básnická sbírka
Další z básnických sbírek Marka Vojtěcha Řezanky, opět ilustrovaná Jiřím Staňkem, má od první do poslední básně jednotící tematickou linku: Apel na potřebu míru, na svět, kde se neválčí – a v němž je možné se rozvíjet a žít na plno, nikoli živořit a třást se, kdy vše bude rozmetáno na prach.

„Domov na míru“ lze vykládat hned dvojím způsobem – jednak jako domov vystavěný na mírovém soužití – a jednak jako domov zbudovaný přesně podle svých představ. Oba tyto motivy s v autorových textech prolínají – stačí zmínit následující básně: „Do tepu vran“, „Bez míru…“, Nač těším se…“ či sonet „Pro lásku boží“.

Čtenář ale nalezne i básně s jinou tématikou, například „Baladu o dvou hlasech“, kdy si autor dělá legraci z vlastní výtvarné tvorby, „Duši“ či text věnovaný papouškům Ara, k nimž autor vyjadřuje svůj obdiv – „Jako svátost“.

Jak je již u autora zvykem, své básně pojímá jako zamyšlení i podklad k dialogu. Spojuje své niterné pocity s okolním děním, které ho ovlivňuje, jako ostatně každého z nás.

Některé básně doslova burcují – například „Stín a jeho vzkaz“ či „Úpěnlivá“. Jiné naopak čtenáře konejší a snaží se ho v nelehkých časech povzbudit, což je případ těchto básní: „Na obzoru svítá“, „Vzájemnost nás spasí“ či „Mám rád svou zem…“

Tato kniha je určena všem, kterým se nežije lehce – a kteří hledají pověstné světlo na konci temného prostor


22.08.2023, 06:22
Zásobujeme naše čtenáře
Na adresy zájemců rozesíláme zdarma práce autorů, kteří nám pošlou své práce. Minulý týden jsme rozeslali na sto adres detektivku M. Řerzanky Řetěz zrůdnosti. Pokud nám zašlete své adresy, dostanete se do řetězce sdílení.


24.07.2023, 08:33
Dvě divadelní hry
Jan Kameníček nabízí divadelním souborům dvě divadelní hry, které si mohou stáhnout z jeho boxu. Scény jsou jednoduché, postav jen několik. Hodí se spíš pro menší scény.


22.07.2023, 08:02
Lovy na Šumavě
Karel (Borfort) Fořt, člen spisovatelské obce: Střediska Západočeských spisovatelů Plzeň - člen klubu přátel Karla Klostermanna – spisovatele Šumavy, který spolupracuje i snašemi romány zdarma, vydal knižní publikaci - Lovy na Šumavě, kterou můžete získat v kterémkoli knihkupectví.


04.07.2023, 08:14
Dvě prózy Jana Kameníčka
Známý spisovatel a scénárista Jan Kameníček nám zaslal dvě krátké novely, které objevíte v jeho boxu. Jmenují se Julieta a Capgrasův syndrom. Budeme je zájemců, kteří nám poskytli svou mailovou adresu, rozesílat v průběhu července.


28.06.2023, 12:12
Další detektivka M.V. Řezanky
Řetěz zrůdnosti – anotace

Jana Molová a Dominik Dur vyšetřují zmizení studentky. Část jejího těla se najde v řece – a začíná vyšetřování vraždy. Zabil ji sériový vrah, nebo je motiv její vraždy mnohem osobnější? V hledáčku vyšetřovatelů je celá řada podezřelých.

Vraždy ale přibývají. Někdo umlátil pohrabáčem alkoholika a rváče Rauba, který byl rovněž podezřelý z Beátiny smrti. Když je pak upálen jeden bezdomovec, stopy ukazují k mladíkovi, který by rád společnost zbavil těch, jež pokládá za „špínu“.

Souvisejí nějak vraždy mužů s brutálním mordem Beáty Hurdalové? A jak do celého příběhu zapadá dávná sebevražda kriminalisty, který před lety vyšetřoval sérii vražd mladých žen?


28.06.2023, 06:43
M.V. Řezanka zaslal novou detektivku
Řetěz zrůdnosti - Marek Vojtěch Řezanka
Ukázka:

Ne, že by chtěl topit – naopak by uvítal klimatizaci, kdyby ji měl – jenže pohledem sjede ke starým kamnům na dřevo, vedle nichž vždy ležel těžký rezavý pohrabáč. Není tam. Copak si Ferych odnesl i takový krám? To nejde Raubovi na rozum. Pravda je ovšem taková, že pohrabáč je fuč – a Raub si neuvědomuje, že by ho dal někam jinam. Proč by to taky dělal? Teď v těch kamnech netopí.

A co mu je nakonec po tom? Tak si sežene jiný. Měl by přemýšlet o zcela jiných věcech. Zjistí však, že se mu nechce myslit vůbec.

Ne, všechno to spláchne. Pořádně si lokne – a vůbec si nevšimne, že se vchodové dveře mírně pohnuly. Že nějaká postava vplula dovnitř – a že má na rukou rukavice. Ani toho, že v pravé ruce třímá onen rezavý pohrabáč, který ještě před malou chvíli postrádal a divil se, kam se mohl podět.

Když už konečně přítomnost další osoby zaregistroval, bylo pozdě. Beretta ležela daleko od něho – a zvlášť ve stavu, v němž se nyní nacházel, by se k ní nedostal ani omylem.

Příchozí se rozpřáhl a vší silou ho vzal pohrabáčem přes pravé koleno. Raub zavyl bolestí a s nadávkami se sunul k zemi. Řval. Postava nad ním se tyčila jako anděl pomsty.

Pohrabáč ho udeřil plnou silou do druhé nohy. Raubovo vytí přecházelo ve štkaní a prosebné kvílení, aby ho neznámý nechal na pokoji.

To ale teprve následoval zásah přímo do Raubova rozkroku. Bolest již překročila všechny meze a Raub se modlil za jediné. Ať to má co nejdříve za sebou.

Nemohl totiž pochybovat, že příchozí je tu z jediného důvodu: Aby ho zabil.

„Proč?“ zachrčel z posledních sil Raub, sotva to bylo slyšitelné.

Na okamžik bití ustalo. Místo toho postava nad ním odvyprávěla poměrně dlouhý příběh, na jehož konci bylo cosi o tom, že Raub zaplatí. Že je odsouzen k smrti.

Neprotestoval. Neměl na to síly. Pochopil, že tohle je jeho konec.


24.06.2023, 08:52
Máme co k rozeslání
Nakladatelství E knihy jednou vydalo nedávno povídky svých kmenových autorů, které dovoluje zdarma rozesílat a šířit. Těm, co pravidelně rozesíláme texty na nám dostupné asresy, je ještě před prázdninami zašleme.


19.06.2023, 18:57
K dotazu nedotaz z 17.08.2022, 13:36
Mé vyjádření není pracovní, ale pocitové.

Tato kavárna je v malém městě státu Byznys
a není na zbohatnutí.
Má však své stálé a někdy náhodné návštěvníky.
Pokud některá specialita této kavárny potěší,
její existence není zbytečná.
Kavárníkovi přeji pohodu v kavárně i v duši.
KK


28.06.2023, 06:47

Neměl by KK zájem o spolupráci na těchto stránkách? Případně na jejich převzetí?
milos.konas@seznam.cz


09.03.2023, 13:56
Experiment
Vyštrachal jsem pár básniček, které jsem v mládí psával holkám a texty vložil do vhodných fotografií. Pokus najdete v mém boxu pod názvem Bláhové říkánky.
Miloš Konáš


16.02.2023, 08:54
Už brzy
rozešleme jako sdílenou literaturu práci Ivo Fencla, kterou nazval: "Byl jsem mladistvým vykradačem hrobů."
Někteří jste o ní jistě už slyšeli.


03.01.2023, 07:20
Novoroční výzva
Nikdo tu nezůstal v loňském roce nic dlužen, ale pro letošek by měl každý, kdo sem chodí, nebo tu něco uveřejnil, nějakým textem těmhle stránkám přispět!


23.12.2022, 10:24
Přání z naší kavárny
Náhodným návštěvníkům těchto stránek, jakož i zde uvedeným autorům, přejeme radostné Vánoce a štěstí a zdraví v novém roce 2023.
kavárník


16.11.2022, 07:56
Sbírka básní M. V. Řezanky
V básnické sbírce „Přejme si les“ Marek Vojtěch Řezanka reaguje na nejistotu doby, kdy ve vzduchu dlouhodobě visí přízrak jaderné apokalypsy. S pocitem takové permanentní hrozby se žije těžko – a cokoli plánovat se zdá být malicherné až nemožné.

Autor ale nehodlá ve svých čtenářích bezmoc ještě více rozdmýchávat. Naopak. Již samotný název básně napovídá, že jim chce předat naději a víru v něco lepšího. Na spáleništi opět vyroste nový hvozd.

Symbolika lesa a stromů se v této sbírce vyskytuje hned na několika místech, například v básních „V plamenech“, „Jen škrtnout postačí…“, „Když zdi nahradí lesy…“, „Zas vnímám naději…“ a pochopitelně v básni pojmenované stejně jako celá sbírka.

Některé z textů jsou vyloženě osobní, věnované konkrétním lidem: „Za obzorem i v nás“, „Ať najdeš cestu…“ či „Kde srdce skotačí“. Sem lze zařadit i básně motivované odchodem výrazných osobností („Místenka na leden“ či „Stopa Abrháma“).

Celá řada textů čtenáře burcuje, aby se nevzdával – a hledal svou cestu: „Nerezignovat“, „Za to dík…“, „Na křídlech prosby“, „Chci slyšet Múzy“ či „Nebuďme balvany…“

Marek Vojtěch Řezanka ve svých básních rovněž připomíná některé pro něho podstatné historické události jako například v textech „Březnový smutek“, „Memento května“ či „Poděkování hrdinům“.

V roce 2022 se poněkolikáté zúčastnil projektu E-Moc-E – a potřetí se umístil mezi vítězi v sekci poezie. Konkrétně se jedná o básně „Předobraz“ a „Převozník a muž“.19.06.2023, 19:39
reakce na 18.11.2022, 08:06
Ve státě Byznys, je možná Váš pocit z ostatních, normální.

Trochu se mi zdá, že nám nějak chybí více lásky, radosti a umění radovat se společně i z obyčejných věcí a radostí svých přátel a
umět s nimi ty každodenní radosti prožívat!

Na dobré kávě, ať už sladké, zajímavé, nebo trpké,
si však pochutnat můžeme jen mi sami.
A mít více lásky, radosti a umění radovat se společně i z obyčejných věcí a radostí svých přátel a umět s nimi ty každodenní radosti prožívat
mimo kavárnu, můžeme také jen mi sami.

Možná proto chodíme do literární kavárny.

18.11.2022, 08:06
Ohlas čtenáře
Právě jsem dočetl sbírku básní, kterou jste mi poslali! Moc za všechno děkuji!
Jsou to básničky které mají hlubokou a pravdivou myšlenku, jsou současné, ale dost smutné!
Nutí člověka k zamyšlení nad životem ale i nad tím co se nám za ta léta podařilo opravdu změnit!
Trochu se mi zdá, že nám nějak chybí více lásky, radosti a umění radovat se společně i z obyčejných
věcí a radostí svých přátel a umět s nimi ty každodenní radosti prožívat!


12.10.2022, 08:19
Glosa Ivo Fencla
Když řeknu MOC KNIH, má to dva významy. 1. Příliš. 2. Míra vlivu těch knih. Jejich schopnost vás ujařmit. Podobná míra vlivu může být nepatrná, ba nulová a nijaká, ale jindy trvá. Trvá a překvapí, anebo dokonce praští silou facky. Ve chvíli, kdy to píšu, se chmurně zdá, že Salman Rushdie přijde o oko. Pobodal ho nějaký blázen, a to kvůli knize. Kvůli knize Satanské verše. To je tedy VLIV, ale ptám se: „Četl ji vůbec tento newyorský atentátník?“
I to je možné. Třeba ano. Osobně tomu nevěřím a dovoluji si pochybovat i o tom, že potenciální vrah přelouskal pouze „inkriminované“ pasáže, kvůli kterým došlo na vyhlášení fatvy nad Salmanem Rushdiem. A k vypsáni odměny, jejíž výše je teď 3,3 milionu dolarů.

Onu knížku mám a klidně si ji mohu nyní znovu přečíst; nebo aspoň prolistovat (rychločtenář bohužel nejsem), ale v reálu to nedělám a dumám, proč vlastně ji vlastním (nejsem náhodou snob?) a nestačilo by, kdybych si Verše (které nejsou verši) vypůjčil?


25.09.2022, 12:43
Oznámení
Děkuji za tyto stránky, ale zatím jsem tu nenašla, co hledám :-) Třeba příště, hodně štěstí


03.09.2022, 06:39
Prosíme o almužnu
Pokud na tyto stránky někdo přijde, prosíme, aby nám tu zanechal alespoň malý obolus v podobě křížku, vykřičníku nebo otazníku, abychom si byli jisti, že tu vůbec někdo byl.
Kavárník

07.09.2022, 08:18
Jsme s Vámi
Byl jsem zde :)

03.09.2022, 06:42

! ! !


17.08.2022, 13:36
Krátká úvaha
Nevím, zda jsou tyhle stránky ještě k něčemu dobré. Původně jsem si myslel, že by mohly sloužit autorům, kteří nemohou vydat knihu přes nakladatelství. Nyní jsou takové možnosti běžné, alespoň pro e-knihy. Sám jsem vydal přes e-knihyjedou.cz už dva texty a zcela zdarma. Dokonce nabízejí honorář za stažení knihy. Jenže v tom je problém. Knížky si poměrně málokdo všimne.
Zkoušel jsem tu jinou metodu. Rozesílat texty mailem na známé mailové adresy i s číslem konta autora. Tak se text mohl dostat mnohem dál. Nevím jak jiní, ale já dostal na konto všeho všudy jedinou dvacku.
Nechce se tu někdo k podobným problémům autorů vyjádřit?