Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


14.01.2022, 08:17
Pozvánka do kavárny
Při vstupu do naší kavárny nepotřebujete roušku ani kovid pas. Kávu jsme nezdražili neboť je virtuální, tudíž zdarma. Vše, co zde ze současné literatury a poezie objevíte, je vám k dispozici. Vše, co do těchto stránek nabídnete, bude dle možností přijato a zveřejněno. Můžete nám v kavárně zanechat i nějaký vzkaz, abychom uvěřili, že jste tu byli.


22.12.2021, 09:03
Můžete přidat i své přání
Veselé Vánoce a nový krok do roku 2022.


15.12.2021, 14:13
Předvánoční přání
Všem zde uvedeným autorům jakož i čtenářům těchto stránek přejeme do předvánočního období hodně zdaru a pohody. Pokud má někdo doma schovaný neuveřejněný rukopis, s radostí ho přijmeme, byť by byl i zaprášený.


25.11.2021, 07:32
Stav současnosti
Již déle jak dva měsíce jsme neobdrželi od žádného autora vhodný text, který bychom mohli zařadit do našich stránek a sdílet s dostupnými adresáty. Je pravda, že se objevují nové stránky s e-knihami, ale někteří autoři mají jistě ještě práce v šuflíkách, které bychom zde rádi přivítali a stránky tak oživili.


04.10.2021, 10:09
Tištěné knihy podraží
Pro nedostatek papíru, tiskárenských kapacit a jiných komodit, nejen že podraží knihy, ale bude zřejmě vydáno daleko méně titulů. Takže se na některé autory opět nedostane.Těm nabízíme uveřejnění jejich prací na těchto stránkách. Navíc sdílíme nové texty pomocí dostupných mailových adres. Kdo dodá i číslo konta, má naději získat od čtenářů i honorář.


07.09.2021, 06:38
Ivo Fenc o Belmondovi
Aniž nahlížím do těch několika knih, které o Belmondovi mám (asi tří). Asi prvně jsem ho viděl v Muži z Hongkongu, je to adaptace verneovky a bez Bebela by byla slabá. V dětství mě dostala. Pak jsem ho viděl ve filmu Velký šéf. Ten prý vydělal z jeho filmů nejvíc. Stejně jako P. Linhart samozřejmě adoruji Muže z Acapulca. Nezapomenutelná je komedie Zvíře. Skvělá je i Bezva finta (existuje americká verze). Film Strach nad městem mě svého času (jako kluka) ohromil. To je už druhá stránka JPB. Eso es je supe komedie s Hitlerovou sestrou, taky asi znáte. Bídníci 20. století: stále vidím, jak už nemohl šplhat a pustil se.. Působivý film. Veselé Velikonoce, no, dalo by se pokračovat dlouho. Hrál i v bondovce Casino Royale (druhá z tří "adaptací" prvního Flemingova románu o 007). Roku 59 hrál d´Artagnana v jedné z verzí Tří mušketýrů. Objevil se v Sicově filmu Horalka podle román u Alberta Moravii. Dnes uronil slzu i S. Spielberg.


08.09.2021, 08:03

Pořád se zapomíná na Bláznivého Petřička, který se u nás také promítal.


03.09.2021, 08:54
Z filmového festivalu KV 55
Na festival jsem jel, ale s Deppem jsem se minul. Ne třeba s Myšičkou a ne s "Omarem Lafitem", jak mu říkám od chvíle, co jsem doň skoro vrazil (módní to návrhář). Neminul jsem se ani s režisérem Tunou (film o Kaplického vztahu s p. Jiřičnou v Londýně), ani jsem nepropásl nejméně 2 nepravé Katky Blanchett. Obě se mi do notýsku podepsaly rády, s úsměvy či smíchem a zvlášť když to bylo na očích. Pubescentní počínání z mé strany. Ale skvělá Adéla Švarcová se mi podepsala i nenápadně v tamní galerii na skvělé, vážně skvělé výstavě Františka Skály. Krásný Vary. Však jsem i autorem knihy "Zabiju Putina v Karlových Varech" (zcela rozebráno a možná i zakázáno:-)
Ivo Fencl


30.08.2021, 08:13
Objevil se nám toplist
Zdánlivě ztracené počítadlo vstupů se opět objevilo a garantuje 147 tisíc vstupů na tyto stránky. To není zas tak málo a znamená to, že autoři, kteří sem svá díla umístili, nepostrádají naději, že si je někdo přečetl nebo ještě přečte.


11.08.2021, 08:28
Columbo a já
Málokdy se stává, že autorovi za odměnu v soutěži vytisknou zdarma knihu. To potkalo Ivo Fencla v literární soutěži Textík pořádané nakladatelstvím Epika. Šéfredaktor Jan Medek mu věnoval jako zvláštní cenu sto výtisků jeho souhrnu kratších literárních útvarů, jimiž Ivo Fencl oplývá. Protože knihu Columbo a já zřejmě nikde neseženete, rozeslali jsme ji na nám dostupné adresy a uveřejňujeme ji s dovolením šéfredaktora Epiky Jana Medka na našich stránkách.


21.07.2021, 07:19
Oznámení
Ti, kdo nedostali mailem detektivku M.Řezanky Hon na bestii, protože nemáme jejich mailové adresy, si ji mohou otevřít a stáhnout z jeho boxu v našich stránkách. Zároveň avizujeme rozesílání autorské knihy Ivo Fencla Columbo a já, vydané v omezeném počtu výtisků nakladatelstvím Epika.
Pořád ještě nám můžete zasílat své mailové adresy, na které budeme všechny další texty rozesílat.


07.07.2021, 07:33
Krátké zamyšlení Karla Fořta
V minulosti časté téma rozjímat nad slovy, hmatatelně i pomyslně, co něco znamenají! Promluvy jsou láskou k lidem, ale i k životu. Možná, že pro někoho sentiment, který není v kurzu, ale přesto je a existuje. Stále, tedy převážně, žijeme v rodinách tzv. tradičních, ne vyumělkovaných tisícero názory - příkladně na pohlaví... Žijeme, rosteme a moudříme. Skutečně? Žijeme vlastními i cizími problémy, někdy až příliš a nemyslíme na svůj vlastní národ na svoji identitu. Nejsou jen hrdinové z náměstí protestujících...Kde jsou hranice cesty za svobodou a demokracii, jsou-li vůbec nějaké? Maminka je téma nad jiné jiná, kdo žije, měl maminku, která ho porodila, byť někdy na objednávku. To jsou však nuance našeho dnešního života, který se třeba nám starším může zdát trochu zvláštní... Možná, že o nic víc, než těm před námi! KF
(Mamince vzpomínkou....)


03.07.2021, 09:03
Rozeslali jsme
Na začátek prázdnin a chvíle oddechu je to detektivka M.V. Řezanky Hon na bestii. Protože jsme získali pár dalších mailových adres, pro někoho to bude překvapení. Pokud hledáte titul na našich stránkách, budete muset krátký čas vydržet. Tímhle způsobem se pokoušíme preferovat sdílení.


23.06.2021, 13:45
Jde to samo
Právě jsme se přesvědčili, že tyhle stránky se rozšiřují samy. Stačí dát autorovi, v tomto případě Janě Dohnalové, která momentálně žije v Anglii, základní vstupní hesla a podivte se, kolik nám toho přes průliv a půlku Evropy do těchto stránek vložila.
Vstupní hesla do stránek bychom mohli poskytnout i jiným autorům.


22.06.2021, 07:49
Připravujeme
k rozesílání detektivku M.V. Řezanky Hon na bestii.
Kdo by si ji chtěl přečíst dříve, než ji zařadíme na tyto stránky, může nám poslat svou mailovou adresu a dostane ji s prvním sdílením.

27.06.2021, 06:39

Vaši adresu jsme zaznamenali. MK

23.06.2021, 16:47
Žádost
Moc mě zaujala možnost posílání knih na email, měla bych zájem. Jak to funguje?Děkuji za odpověď. Mūj email je otavovakatka@atlas.cz


14.06.2021, 15:14
Opět rozesíláme
Na víc jak sedmdesát mailových adres jsme rozeslali text Karla Fořta - Šumavské hospody potažené suknem smutku. Potřebovali bychom adresy dalších zájemců, aby náš počin měl lepší funkčnost a podnítil zájem autorů. Adresy zasílejte na milos.konas@seznam.cz


09.06.2021, 06:37
Už jen pět dní
Povídku Dozadu se neohlížej autorky Hanky Hosnedlové si můžete poslechnout na rozhlasových vlnách.
Povídka tam bude viset ještě týden na následující adrese.:
https://budejovice.rozhlas.cz/cteni-na-nedeli-6944978
Kdybyste to nestihli, můžete si ji přečíst na našich stránkách.
Je to příběh o nostalgickém návratu do krajiny dětství a mládí. Hlavním hrdinou povídky je muž středního věku, který se po letech vrací z emigrace.


08.06.2021, 07:22
Řecká trilogie
Na našich stránkách - z boxu Jana Kameníčka, si můžete stáhnout sbírku povídek pod názvem Daidalova zoufalství.


20.05.2021, 13:18
Ohlédnutí po šumavských hospodách
Karel Fořt nám zaslal třináct ohlédnutí po bývalých i současných šumavských hospodách, které tu uveřejňujeme v jednotlivých kapitolách, aby žádná uvedená hospoda nevyšla zkrátka.


16.05.2021, 13:53
Sdílíme ...
Rozeslali jsme na nám dostupné mailové adresy dvě prózy spisovatele Jana Kameníčka. Novelu Julietta - ne nepodobnou kavkovskému světu, uveřejníme s malým odstupem. Pokud by chtěl někdo dostávat zde zveřejněné texty přednostně, může zaslat svou mailovou adresu.
milos.konas@seznam.cz


14.05.2021, 06:02
Možná změníme koncepci
Než umístíme autorům texty na těchto stránkách, měli bychom je rozesílat zájemcům na dostupné mailové adresy. Zatím jich máme kolem stovky. Autoři však musí poskytnout číslo konta, na které by od čtenářů dostali peněžní částku (20 Kč).Při tisícovce příjemců docílené sdílením by to byl docela slušný honorář.