Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://sw.gurroa.cz/download.php
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


25.02.2021, 09:21
Další dvě Kameníčkovy prózy
Spisovatel, hudebník a malíř Jan Kameníček nám zaslal ještě dvě své knihy k bezplatnému zveřejnění na našich stránkách.
Pojednání o Johanu Sebastianu Bachovi a existenciálně laděnou prózu Dům.


25.02.2021, 07:16
Zemřel Lawrence Ferlinghetti
Ve věku 101 let zemřel básník, nakladatel, malíř a politický aktivista Lawrence Ferlinghetti. V úterý o tom s odvoláním na umělcova syna Lorenza informoval deník The Washington Post.


24.02.2021, 08:04
Román Vacant až podezřele evokuje naši současnost
Scénárista a spisovatel Jan Kameníček napsal patnáct rozhlasových her, povídky pro rozhlas, libreto k baletu Alenka v říši divů a osmnáct beletristických knih, poskytl našim stránkám svůj román Vacant.


17.02.2021, 09:54
Přišel nám mail
s odkazem na autorku a skutečnost, které se nelze vyhnout:

Sestra pana Odložila, paní Ševčíková, o tom všem napsala moc dobrou knížku. Jmenuje se výstižně: „Prostě, zabil jsem svého otce.“ Přestože internetové odkazy na ni téměř vymizely či byly zablokovány, uchovali jsme ještě jeden funkční, kde je ke stažení ta knížka paní Ševčíkové.

http://k213.files.wordpress.com/2010/05/kniha.pdf14.01.2021, 07:43
Pište a nedbejte na výsledky, vzpruží vás to.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ivo-Fencl-Jak-lidi-vzpruzit-a-nejen-v-lednu-649061
10.01.2021, 13:35
Co dál ?
Uvažujeme, jak oživit tyhle stránky. Možná už jsou přežité, že sem autoři nic neposílají a lidi nechodí. Počkáme, co nám s tištěnou knihou vyvede koronavir. Nechtěl by někdo aktivní a mladší se tu angažovat? Předáme mu zdarma veškeré vstupy.


01.01.2021, 08:38
Nový rok jsme oslavili petardami
jinak to neumíme?


31.12.2020, 08:35
Blížíme se k roku 2021
Ještě pár hodin nás dělí od ročního rozhraní. Přeneseme se do něj tentokrát tiše jak myšky, aniž to kdo pocítí. Ti, co si připravili petardy rachejtle a dělobuchy se smutně budou dívat z okna na temné nebe. Psi budou klidně spát a kočky neslyšně rázovat nocí. Ráno nás probudí svěží, nikoho nebude bolet hlava ani žaludek, protože usneme plní střízlivosti.Ani nebudeme vědět, že už je nový rok. Kdo ví.


23.12.2020, 13:27
Proč píšeme
Vsadil bych se že nakonec většina pro peníze. Ale zpočátku máme snahu své texty nabízet čtenáři i za nepatrný honorář. To dnes umožňuje systém, který jsme tu zavedli. Sdílená literatura s uvedeným číslem svého konta. Je to něco jako D21. Musí se to uchytit.


03.12.2020, 14:39
Lehce morbidní povídka
Petr Skybský nám poslal krátkou povídku s názvem Mladý hrobař. Už název napovídá, že by mohlo jít o strašidelné místo, ale podstata příběhu tkví v něčem jiném. Povídku najdete v boxu autora.


15.11.2020, 08:07
Ivo Fencl - Ochránci morčete
Pocházím z kraje čamrdářů. Ti dostávali pozdravy z teplých moří v podobě plochých lastur k zpracování na perleťové knoflíky. V některých občas objevili perlu. Podobně se mi to stává i s texty, které přijdou na romanyzdrama.cz Takových není sice moc, ale občas se objeví. Perla cinkne o dno skleničky kam je ukládám. Ještě to na náhrdelník není, ale každá mi způsobuje radost, jako tahle poslední.
MK


15.11.2020, 08:15

Hrdiny strašidelné romance Ochránci
morčete jsou mladí milenci na útěku.
Ukryli by se rádi před světem plným
viru, války a vlezlých, otravných čumilů.
Ale nejde to ...
www.nava.cz


14.11.2020, 08:52
Nová forma
Současná technika umožňuje i nové formy sdílení myšlenek. Miroslav Petrů ve svých klipech spojuje slova hudbu i obrazy následující formou:

https://www.youtube.com/watch?v=FDeDFuGWaXE
https://www.youtube.com/watch?v=_B0EC2893wM
https://www.youtube.com/watch?v=7At97DCCHtI07.11.2020, 08:08
wKnihy padly, E-knihy jedou
Měl jsem tam nějaké e-romány a honorář za prodej cca 200 Kč, který jsem nevybíral. Bylo tam nejméně tisíc titulů, ale zřejmě to nebyla vhodně výrazná adresa. Ale objevují se další. Zdá se že E-KNIHYJEDOU.CZ.

07.11.2020, 09:47

Je pravda že některé eshopy s knihami se zatím nevyplácí. Ale uvědomujete si, co knih je vytištěných a zůstávají v kamenných prodejnách a skladech. Zřejmě se nikdy neprodají a půjdou do stoupy. E-knihy tenhle malér nečeká. Nikdo je nekoupí, nic se nestane.Zůstanou na internetu mnohde nejméně deset let.Měly by se podstatně zlevnit a jejich nákup do mobilu by měl stát pár desítek korun. Vydělali by všichni.


24.10.2020, 09:49
Nyní je šance
poslat sem svůj nevydaný text a věřit, že si ho čtenář přečte. Knihovny i prodejny knih jsou momentálně zavřené.


14.10.2020, 07:29
Reklama
V současné době vám těžko vydá nakladatel knihu dříve než za několik měsíců (roků). U nás vám ji na www.romanyzdarmna.cz zveřejníme ještě týž den, co text ve vhodné formě (PDF) dostaneme na adresu milos.konas@seznam.cz Pokud přidáte i číslo vašeho konta (bez obav) rozešleme text jako sdílenou literaturu a čtenář Vám může zaslat i požadovaný honorář(20,- Kč).(1 000 čtenářů - 20 000,-)!


11.10.2020, 07:12
Opakovaná nabídka
V době těžkého koronaviru se možná ani nekupují knihy, ale určitě je čtou lidi zavření doma v karanténě, (protože na TV se nedá už koukat).Teď tu mají autoři možnost okamžitě zveřejnit svůj text. My jim pomůžeme ho rozesílat a sdílet se čtenáři.


06.10.2020, 08:20
Kořeny ve větvích
Málokdy nám sem zasílají básníci své sbírky. Většinou
se zaměřujeme na prózu a její přidružené formy. Poezie se ale nezříkáme. Tyhle verše nabídl Marek Vojtěch Řezanka.


30.09.2020, 08:08
Objevují se epigramy
Další autor nám poslal svoji sbírku epigramů. Nejspíš si je doba žádá. Jsou stručné, výstižné a zapamatovatelné. Ostatně to už věděl K. Havlíček. Mnozí si některé dodnes pamatují. Přečtěte si "Epigramy s dírou na patě" od Marka Řezanky.


26.09.2020, 12:31
Nakázané smyšlenky
Autor Miroslav Petrů je znám z internetových adres, kde se především diskutuje. Mnohé z oněch vstupů a diskusí ho inspirovaly a přetavil je do aforismů, či podobných forem, z nichž vám některé nabízíme.


26.08.2020, 08:21
Návrh
Podařilo se nám získat novelu jednoho známého autora, o kterou se brzy podělíme s těmi, co sdílejí námi rozesílané texty. Můžete to být i vy, pokud nám zašlete vaši mailovou adresu.
milos.konas@seznam.cz