Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://sw.gurroa.cz/download.php
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


14.10.2020, 07:29
Reklama
V současné době vám těžko vydá nakladatel knihu dříve než za několik měsíců (roků). U nás vám ji na www.romanyzdarmna.cz zveřejníme ještě týž den, co text ve vhodné formě (PDF) dostaneme na adresu milos.konas@seznam.cz Pokud přidáte i číslo vašeho konta (bez obav) rozešleme text jako sdílenou literaturu a čtenář Vám může zaslat i požadovaný honorář(20,- Kč).(1 000 čtenářů - 20 000,-)!


11.10.2020, 07:12
Opakovaná nabídka
V době těžkého koronaviru se možná ani nekupují knihy, ale určitě je čtou lidi zavření doma v karanténě, (protože na TV se nedá už koukat).Teď tu mají autoři možnost okamžitě zveřejnit svůj text. My jim pomůžeme ho rozesílat a sdílet se čtenáři.


06.10.2020, 08:20
Kořeny ve větvích
Málokdy nám sem zasílají básníci své sbírky. Většinou
se zaměřujeme na prózu a její přidružené formy. Poezie se ale nezříkáme. Tyhle verše nabídl Marek Vojtěch Řezanka.


30.09.2020, 08:08
Objevují se epigramy
Další autor nám poslal svoji sbírku epigramů. Nejspíš si je doba žádá. Jsou stručné, výstižné a zapamatovatelné. Ostatně to už věděl K. Havlíček. Mnozí si některé dodnes pamatují. Přečtěte si "Epigramy s dírou na patě" od Marka Řezanky.


26.09.2020, 12:31
Nakázané smyšlenky
Autor Miroslav Petrů je znám z internetových adres, kde se především diskutuje. Mnohé z oněch vstupů a diskusí ho inspirovaly a přetavil je do aforismů, či podobných forem, z nichž vám některé nabízíme.


26.08.2020, 08:21
Návrh
Podařilo se nám získat novelu jednoho známého autora, o kterou se brzy podělíme s těmi, co sdílejí námi rozesílané texty. Můžete to být i vy, pokud nám zašlete vaši mailovou adresu.
milos.konas@seznam.cz


08.08.2020, 06:51
Rozeslali jsme...
Poslední mám zatím dostupný text, který jsme mohli sdílet, jsou povídky Jiřího Poláka, "Pondělí po sezóně". Snad nám některý ze zde publikovaných autorů dá dodatečný souhlas jeho práci rozeslat i s číslem konta. Uvedené konto je pro tento způsob šíření velmi důležité.Čtenář tak může určenou častkou (20,-Kč) pisatele přímo odměnit. Zatím, pokud máme informace, takové "odměny" nepřicházejí. Škoda, mohl by to být v budoucnu jeden ze způsobů šíření literatury přímo autorem bez nákladných mezičlánků.


23.07.2020, 03:35
Posílejte častěji své texty
Tyto stránky nelze rozvíjet bez spolupráce autorů. Objevujeme sice čas od času mimořádné texty někde na internetu, jako povídku Jakuba Hekrle 50 odstínů smrti, ale to jen výjimečně. Mohli by být aktivnější i autoři co už tu texty mají a občas při přebírání svého šuplíku něco poslat. Zájemcům sem nechodí zas tak málo, aby si je nepřečetli.Připomínáme, že stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR.


18.07.2020, 09:39
Výjimečná povídka
Pro povídku Jakuba Hekrle 50 odstínů smrti nehledáme adjektiva. Je to memento naší rozjitřené době, kdy může znovu vzniknout systém a objevit se lidé nemající nic společného s člověčenstvím.
24.06.2020, 09:59
Mrzí nás
Že se zatím moc neuchytil projekt sdílení literárních prací s následnou dobrovolnou platbou za přečtení a ocenění díla přes uvedené konto. Je to moderní způsob, jak autor vzápětí po napsání může zveřejnit své dílo a získat za ně odměnu. Jsme bohužel v Čechách, kde jsou možnosti omezené. Ale ve světovém jazyku a rozletu po sociálních sítích by se z neznámého spisovatele mohla stát rázem hvězda literárního nebe. Tady asi ne.


21.06.2020, 04:48
Obavy z konta
Někteří autoři odmítají do nabídky sdílení uvádět číslo svého konta. Těm můžeme přiřadit číslo univerzální, z jehož výtěžku vylosujeme ku konci roku autora, kterému onen bonus zašleme, jako cenu čtenářů. Pokud by měl někdo přijatelnější návrh, může ho tady v kavárně předložit.Básník Eduard Dvořák navrhl zaslat výtěžek z jeho rozeslaných textů na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška pro zrakově postižené. Číslo účtu je 1049/0100.
Posílejte dál své texty do www.romanyzdarma.cz na adresu: milos.konas@seznam.cz


18.06.2020, 06:39
Připomínáme
že máťe teď možnost posílat svá literární díla na dvě adresy, na kterých vám práce zdarma uveřejníme. Pokud k nim dodáte číslo konta, rozešleme je na dostupné webové adresy. Na konto vám pak může přijít malý obnost od kteréhokoli čtenáře.Stránky www.sw.gurroa.cz převedou text i do formátu pro mobily a čtečky.


03.06.2020, 10:25
Sdílíme v různých formátech
Sci-fi M.Konáše Blízká setkání s realitou se sice netýká koronaviru, ale stejně závažných nebezpečí, která lidem hrozí. Text je tentokrát ve čtyřech stažitelných formátech. Kromě základního PDF, i pro čtečky a mobily. Sdílením si takto autoři klestí cestu k potenciálním čtenářům, ke kterým by se jinak jejich text asi nikdy nedostal.


03.06.2020, 05:14
Konta fungují
Dostali jsme od jednoho autora zprávu, že na konta přiložená k textům lidé peníze posílají. Právě on si dal ze zaslaných obolusů vytisknout malonákladovou knížku k rozdávání. Tato forma je prakticky nezničitelná a má neomezený rozsah, kromě jazykového. V angličtině a v jednotné světové měně, která se už chystá(facebook) by tento způsob šíření textů mohl znamenat nový směr. Ani u nás se nemusíte bát zveřejnit své číslo konta, protože s ním prakticky operujete všude, aniž jste si toho vědomi.


27.05.2020, 04:52
Taková je cesta
V době, kdy se zablokovaly prodejny knih a veškerá tištěná literární media čekala na odstranění roušek, jsme očekávali, že se pisatelé vrhnou na e-madia a zaplaví je svými literárními výtvory a lidé je dychtivě budou stahovat a číst, protože nemají co dělat a protože to jde víceméně zadarmo. Nestalo se. Autoři zřejmě čekají a dávají přednost vytištěné práci, řádnému honoráři a otevřenému knihkupectví, kde si jejich výtvor čtenář z toho kvanta vybere. Ale nový způsob - sdílení literatury, který jsme tu zavedli, bude už pokračovat i nadále. Záleží to především na autorech, co se neuchytí u nakladatelů a tak touhle formou pošlou své dílo mezi čtenáře. My jim budeme v pokusu i nadále nápomocni.


15.05.2020, 07:45
Rozesíláme i v koronaviru
Texty, které autor opatří číslem konta rozesíláme na námi dostupné adresy. Zatím jiný systém přeposílání peněz za přečtený text nám nepřišel vhodnější. Ale možná přijdou kryptoměny,facebook otevře své bankovnictví a pak bude tento nápad daleko snáze realizovatelný. Vy, kdo se nebojíte číslo konta zveřejnit rozesílejte švé literární výtvory touto cestou a začněte sami. My vám jen pomůžeme sdílením na další adresy.
Kavárník, který nikdy nezavírá.


11.05.2020, 09:01
Dobrá detektivka
František Uher ani jiné nepíše. Navíc je vyšperkována literárními prvky. Název SOUMRAK je příliš obecný, aby předem vysvětloval o co půjde. Pozorný čtenář se však dovtípí brzy. O to víc ho příběh a jeho rozuzlení zaujme.


22.04.2020, 09:58
Nové uspořádání Semerádových stránek.
Prohlédněte si nejnovější uspořádání stránek Václava Semeráda, odkud si můžete stáhout v různých formátech spoustu sci-fi románů i knihy známých autorů. Uspořádání je přehledné a stahování rychlé.
http://sw.gurroa.cz/download.php


20.04.2020, 09:29
janatrhlikova
Na janatrhlikova.cz je zveřejněno mnoho českých povídek. Povídky od české autorky. Povídky které napsala Jana Trhlíková.


20.04.2020, 08:06
Potěšíme milovníky sci-fi.
Šest autorských knih v žánru sci- fi nám přeposlal ze svých stránek autor Václav Semerád. Na adrese http://sw.gurroa.cz/ najdete daleko více knih a informací, než byste předpokládali. Autor se aktivně podílí i na formě sdílení s udáváním čísla konta, které umistuje na své stránky. Vidí v této možnosti moderní formu šíření literatury,