Kontakty
Světová literatura
Inzerce
Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


07.12.2019, 05:36
Předvánoční Eva Frantinová
Pokud se chcete naladit do nedávných dob, a předvánočně se uvolnit, přečtěte si něco z krátkých próz Evy Frantinové, která je zabalila do sbírky s názvem Hladce a obrace.


24.11.2019, 09:30
Vy, co sem chodíte
se jistě zajímáte o současnou českou prózu, či poezii. Nechtěli byste tu, která se zde objeví, šířit dál? Stačí, když nám pošlete svou mailovou adresu a my vám prostřednictví sdílené literatury, o což se tu v poslední době snažíme, budeme posílat vybrané texty.
milos.konas@seznam.cz


09.11.2019, 10:13
Propojujeme sítě
Podobným způsobem rozšiřuje své literární práce spisovatel Jan Padych - www.padychbooks.com . Další sdílenou akcí bude poukázání na jeho tvorbu v titulu Příběhy z pravěku a ze současnosti.


07.11.2019, 10:35
Vypustili jsme dalšího autora
Někdo sdílené autorské práce odmítá, někdo je zase překvapivě přeposílá dál. Chce to asi vyzkoušet a nějakou dobu vytrvat v rozesílání.Taky by bylo dobré, kdyby se tu k téhle možnosti pár čtenářů vyjádřilo.


26.10.2019, 08:28
Hledáme dobrovolníky
Pro tuto "sdílenou literaturu" je důležité, aby se dostala k co neširšímu okruhu čtenářů. Hledáme proto dobrovolníky, kteří by byli ochotni rozesílat tyto autorské práce na nejméně dvacet adres jednotlivců, zajímajících se o současnou českou prózu. Mailové adresy dobrovolníků zasílejte na milos.konas@seznam.cz


25.10.2019, 07:53
Budeme sdílet dalšího autora
Ke sdílení na adresy zde publikujících atorů máme připraven autobiografický román Ivo Fencla Veřejný nepřítel. Zatím se nám ale nikdo neozval, jak na tuhle možnost přeposílání literárních děl nahlíží. Předpokladali jsme diskusi, ale Kavárna je zatím prázdná.

25.10.2019, 09:01

Je to dobrý nápad! Přečíst si text aniž ho předem musíte zaplatit, když nevíte jak vás uspokojí. Dvacetikoruna je směšný honorář,rád ho pošlu kažému, kdo mi pošle něco zajímavého ke čtení.


20.10.2019, 08:09
Vážení autoři
Právě jsme rozeslali na více jak čtyřicet vašich adres pokusně román Doteky dní. Chtěli bychom tak do budoucna formou sdílené literatury obohacovat vaše virtuální knihovny o nové texty. Vám pak umožnit, aby se Vaše práce dostávaly do mnohem širšího povědomí než dosud. Věříme, že na tomhle pokusu vás bude spolupracovat co nejvíc a vítáme i další.
Kavárník


13.10.2019, 07:26
Autoři distributory
K rozjezdu sdílené literatury vyzveme čtyřicet autorů z našich stránek, (ale mohou se přihlásit i další). Těm zašleme literární práci ve formě přílohy mailu, s žádostí poslat jí opět pěti osobám zajímajícím se o literaturu. I ti by měli, kromě eventuelního přečtení, text posílat dál. Takto by se autorský text mohl pohodlně dostat až k tisíci čtenářů i pokračovat volně dál po internetu.05.10.2019, 07:53
Závažnější próza
Pokud byste si chtěli přečíst zajímavé přístupy k životu i k literatuře, otevřete si stránky Tamary Bláhové a její Kubistické povídky. Nově přepracovaný román Katastrofa zveřejníme celý, jakmile se nám podaří odstranit technický zádrhel.


28.09.2019, 08:08
Autor Petr Skybský
Přidal ke svému románu Karva dvě krátké povídky. Očekáváme další.


28.09.2019, 06:14
Připravujeme novou akci
Chtěli bychom sem vložené ucelené texty přeposílat na jiné adresy. Vytvoříme CENTRA, která by je přeposílala dál. Pokud sem budou autoři vkládat hodnostné literární práce, které jim třeba nakladatelé z nějakých důvodů nevydali, budou mít naději, že se jejich dílo dostane k většímu počtu čtenářů i tak. Vyzveme i pasivní navštevníky těchto stránek, aby tuto sdílenou literaturu posílali po interenetu, či facebooku K dalším čtenářům.
Kavárník


15.09.2019, 13:19
Sdílená literatura ???
Tenhle termín se tu už několikrát objevil, ale zatím se přesně neví, jak by to mělo vypadat. Zřejmě by jednotlivý autor rozesílal své texty do sociálních sítí, kde by nekontrolovatelně putovaly. Mluví se tu i o nějakých honorářích "zdola", které by autorovi posílal čtenář zpětně, kdyby se mu text líbil. Možná by to fungovat mohlo, v Čechách ale těžko.

17.09.2019, 04:02

Proč by za dobrou prózu nebo poezii těch pár korun čtenář nezaplatil? Když by si to navíc napřed zadarmo přečetl?


12.09.2019, 09:30
Omluva
Omlouváme se, že nám spadly poslední příspěvky. Už se nám je nepodařilo zachytit a vráti zpátky. Autoři příspěvků mají u nás příležitostně kafe zdarma.31.08.2019, 06:10
Alespoň se tu někdo ozvěte
Dle počítadla tyto strálky otevře denně minimálně dvacet lidí. Proč sem také někdo něco nenapíše? Třeba kritiku. Nebo by si mohl přát nějaký žánr, což by třeba povzbudilo některé sem píšící autory.
Kavárník (ani kafe tu nikdo neohodnotí!)


27.08.2019, 09:40
Fungují "zdola"
Podobně jako se snažíme zde: aby čtenář po přečtení volně stažitelného textu zaslal autorovi malý honorář, to funguje i u internetového časopisu Argumet. Ten vyzývá čtenáře, aby na zveřejněné konto zaslali nějakou finanční částku na režii a existenci časopisu.
Příklad: Kdyby od 1000 čtenářů získal autor 20,-Kč, byla by to suma rovnající se nejspíš slušnému honoráři od nakladatele.


24.08.2019, 04:21
Možná jsme objevili výjimečného autora.
Petr Skybský, nám poslal svůj román Karva, prokletá Karva.
Je o vraždě na jistém panství, která se stala v blíže neurčené minulosti a vrah je v podstatě od začátku znám. Výjimečnost této práce se zdá ve stylu a slohu jakým je to napsané. Pokud sem na stránky chodí nějaký znalec, třeba potvrdí.že by to mohla být naivní próza, která se u nás vyskytuje nejspíš jen sporadicky.
Kavárník


08.08.2019, 07:54
Neumdlévající Ivo Fencl.
Naše stránky bezesporu přidržuje v aktivitě a při literárním životě spisovatel Ivo Fencl. Poslal nám zajímavou povídku pod názvem Den, kdy zabili Johna Lennona. Přejeme příjemné počtení.


07.08.2019, 06:08
Momentální stav našich stránek
Zřejmě sem na tyto stránky nedostaneme práce renomovaných autorů, které jim vycházejí především knižně. Ale ne všichni spisovatelé mají možnost vydat klasickou knihu. Velké množství textů vychází proto elektronicky. Ten autor,který chce své práce zviditelnit mezi známými je rozesílá sám, přes facebook nebo web. Těm doporučujeme, poslat je i k nám, kde se formuje veřejná elektronická knihovna. Navíc mu doporučujeme, aby někde uvedl i číslo svého konta, na které by mu poctivý a objektivní čtenář mohl poslat nějaký ten symbolický honorář.


04.08.2019, 07:11
Vloží sem nový román
Ivo Fencl avizuje nový román. Tentokrát jej tu zveřejníme i s dovětkem, který by měl mít dosah do budocího vztahu autor - čtenář. Na konci románu bude oznámeno, na jaké konto by měl uvědomělý čtenář poslat autorovi malou finanční odměnu.
Půjde v podstatě o pokus a zároveň revoluční počin, přímého kontaktu autorova díla se čtenářem, bez nákladných mezičlánků (vydavatelů, tiskařů, doručovatelů). Ten malý symbolický obolus, který autorovi zašlete,by v budoucnu mohl být velice výhodný pro obě strany. Připouštíme, že převod na konto je nepraktický. Jinou formu honoráře jsme zatím nevymysleli, ale už příští rok se má objevit na Facebooku nová digitální měna - libra, která by takové transakce usnadnila.
Kavárník


09.06.2019, 01:27
Zkuste to
Už delší dobu sem neposlal nikdo ucelenou práci, román nebo alespoň novelu, či sbírku povídek. Nevěřím, že to všechno od vás berou nakladatelé. Asi své nové dokončené práce posíláte přímo mailem či facebookem na různé adresy. Proto nevynechejte tu naší. Chtěli bychom zde vytvořit jakousi e-knihovnu, odkud by si zájemci text stáhli a na základě uvedeného čísla účtu by mohli i malou částku za přečtení autorovi dobrovolně zaplatit.
Kavárník - milos.konas@seznam.cz