Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Tofi Sagvan

        Sagvan „Sagi“ Tofi (7. 9. 1964) je pověstná filmová hvězda proslavená v osmdesátých letech vlastně jen dvěma filmy: Vítr v kapse a Kamarád do deště („český Podraz“). Vytvořil tu dvojici s Lukášem Vaculíkem. Písní Poslední fotka z něj v té době udělal i relativně úspěšného zpěváka František Ringo Čech, který „Sagimu“ také nabídl angažmá ve svém divadle. Pro nedostatek času byl Tofi nabídku bohužel nucen odmítnout. Jako hvězda popu pokračoval také jinde, a to v poněkud komerčnější stáji Čechova konkurenta, ale i přítele, JUDr. Františka Janečka (např. hit Večírek). Dlouhohrající desku vydal Sagvan Tofi až roku 2003. Je synem policejního rady a býval hyperaktivním dítětem. Chodil do více pražských škol, kde na něj vzpomínají, a počínaje rokem 1971 pak do dramatického kroužku Jiřiny Steimarové (1916-2007). Na konzervatoři studoval hudebně dramatický obor a poprvé se potkali s o dva roky starším Lukášem Vaculíkem (nar. 8. 6. 1962). Kdyby Tofim ztvárněná postava (idol dívek) v jejich a Soukupově společném filmu Vítr v kapse tragicky nezahynula, mohla se vynořit i v pokračování Láska z pasáže (1984) a zvýšit tím komerční potenciál tohoto snímku, ale to se nikdy nestalo, a podobně tomu třetí díl Kamaráda do deště nevzniká následkem veta Lukáše Vaculíka. Tofi je také známý vztahy se zpěvačkou Darou Rollins a modelkou Simonou Krainovou, s níž realizovali i televizní pořad. Až relativně pozdě byl u Sagvana odhalen jeho vrozený literární talent alias přinejmenším schopnost úplně přirozeně vyprávět i na papíře. Tak se zrodila rubrika Skandálovník a knihu Sagiho skandálovník vydal následovně (XYZ, Praha 2006). Kromě herců, zpěváků a modelek probírá autor i hokejisty, fotbalisti a dokonce politiky, přičemž má přesné postřehy. Sagvan Tofi se stal i hrdinou Fenclovy prózy Pražský playboy prchá na venkov uveřejněné mj. v deníku Neviditelný pes (21. 11. 2009, http://neviditelnypes.lidovky.cz/povidka-prazsky-playboy-prcha-na-venkov-fd3-/p_kultura.asp?c=A091120_111902_p_zabava_wag) a volně vycházející z Šimkovy a Grossmannovy povídky Moje jízda tramvají. Próza o setkání s pražským revizorem byla pak nahrána i na dvojcédéčko Lásky, poezie a prózy čas... (2010).