Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení zprávy
Název zprávy
Text zprávy

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


09.03.2023, 13:56
Experiment
Vyštrachal jsem pár básniček, které jsem v mládí psával holkám a texty vložil do vhodných fotografií. Pokus najdete v mém boxu pod názvem Bláhové říkánky.
Miloš Konáš


16.02.2023, 08:54
Už brzy
rozešleme jako sdílenou literaturu práci Ivo Fencla, kterou nazval: "Byl jsem mladistvým vykradačem hrobů."
Někteří jste o ní jistě už slyšeli.


03.01.2023, 07:20
Novoroční výzva
Nikdo tu nezůstal v loňském roce nic dlužen, ale pro letošek by měl každý, kdo sem chodí, nebo tu něco uveřejnil, nějakým textem těmhle stránkám přispět!


23.12.2022, 10:24
Přání z naší kavárny
Náhodným návštěvníkům těchto stránek, jakož i zde uvedeným autorům, přejeme radostné Vánoce a štěstí a zdraví v novém roce 2023.
kavárník


16.11.2022, 07:56
Sbírka básní M. V. Řezanky
V básnické sbírce „Přejme si les“ Marek Vojtěch Řezanka reaguje na nejistotu doby, kdy ve vzduchu dlouhodobě visí přízrak jaderné apokalypsy. S pocitem takové permanentní hrozby se žije těžko – a cokoli plánovat se zdá být malicherné až nemožné.

Autor ale nehodlá ve svých čtenářích bezmoc ještě více rozdmýchávat. Naopak. Již samotný název básně napovídá, že jim chce předat naději a víru v něco lepšího. Na spáleništi opět vyroste nový hvozd.

Symbolika lesa a stromů se v této sbírce vyskytuje hned na několika místech, například v básních „V plamenech“, „Jen škrtnout postačí…“, „Když zdi nahradí lesy…“, „Zas vnímám naději…“ a pochopitelně v básni pojmenované stejně jako celá sbírka.

Některé z textů jsou vyloženě osobní, věnované konkrétním lidem: „Za obzorem i v nás“, „Ať najdeš cestu…“ či „Kde srdce skotačí“. Sem lze zařadit i básně motivované odchodem výrazných osobností („Místenka na leden“ či „Stopa Abrháma“).

Celá řada textů čtenáře burcuje, aby se nevzdával – a hledal svou cestu: „Nerezignovat“, „Za to dík…“, „Na křídlech prosby“, „Chci slyšet Múzy“ či „Nebuďme balvany…“

Marek Vojtěch Řezanka ve svých básních rovněž připomíná některé pro něho podstatné historické události jako například v textech „Březnový smutek“, „Memento května“ či „Poděkování hrdinům“.

V roce 2022 se poněkolikáté zúčastnil projektu E-Moc-E – a potřetí se umístil mezi vítězi v sekci poezie. Konkrétně se jedná o básně „Předobraz“ a „Převozník a muž“.18.11.2022, 08:06
Ohlas čtenáře
Právě jsem dočetl sbírku básní, kterou jste mi poslali! Moc za všechno děkuji!
Jsou to básničky které mají hlubokou a pravdivou myšlenku, jsou současné, ale dost smutné!
Nutí člověka k zamyšlení nad životem ale i nad tím co se nám za ta léta podařilo opravdu změnit!
Trochu se mi zdá, že nám nějak chybí více lásky, radosti a umění radovat se společně i z obyčejných
věcí a radostí svých přátel a umět s nimi ty každodenní radosti prožívat!


12.10.2022, 08:19
Glosa Ivo Fencla
Když řeknu MOC KNIH, má to dva významy. 1. Příliš. 2. Míra vlivu těch knih. Jejich schopnost vás ujařmit. Podobná míra vlivu může být nepatrná, ba nulová a nijaká, ale jindy trvá. Trvá a překvapí, anebo dokonce praští silou facky. Ve chvíli, kdy to píšu, se chmurně zdá, že Salman Rushdie přijde o oko. Pobodal ho nějaký blázen, a to kvůli knize. Kvůli knize Satanské verše. To je tedy VLIV, ale ptám se: „Četl ji vůbec tento newyorský atentátník?“
I to je možné. Třeba ano. Osobně tomu nevěřím a dovoluji si pochybovat i o tom, že potenciální vrah přelouskal pouze „inkriminované“ pasáže, kvůli kterým došlo na vyhlášení fatvy nad Salmanem Rushdiem. A k vypsáni odměny, jejíž výše je teď 3,3 milionu dolarů.

Onu knížku mám a klidně si ji mohu nyní znovu přečíst; nebo aspoň prolistovat (rychločtenář bohužel nejsem), ale v reálu to nedělám a dumám, proč vlastně ji vlastním (nejsem náhodou snob?) a nestačilo by, kdybych si Verše (které nejsou verši) vypůjčil?


25.09.2022, 12:43
Oznámení
Děkuji za tyto stránky, ale zatím jsem tu nenašla, co hledám :-) Třeba příště, hodně štěstí


03.09.2022, 06:39
Prosíme o almužnu
Pokud na tyto stránky někdo přijde, prosíme, aby nám tu zanechal alespoň malý obolus v podobě křížku, vykřičníku nebo otazníku, abychom si byli jisti, že tu vůbec někdo byl.
Kavárník

07.09.2022, 08:18
Jsme s Vámi
Byl jsem zde :)

03.09.2022, 06:42

! ! !


17.08.2022, 13:36
Krátká úvaha
Nevím, zda jsou tyhle stránky ještě k něčemu dobré. Původně jsem si myslel, že by mohly sloužit autorům, kteří nemohou vydat knihu přes nakladatelství. Nyní jsou takové možnosti běžné, alespoň pro e-knihy. Sám jsem vydal přes e-knihyjedou.cz už dva texty a zcela zdarma. Dokonce nabízejí honorář za stažení knihy. Jenže v tom je problém. Knížky si poměrně málokdo všimne.
Zkoušel jsem tu jinou metodu. Rozesílat texty mailem na známé mailové adresy i s číslem konta autora. Tak se text mohl dostat mnohem dál. Nevím jak jiní, ale já dostal na konto všeho všudy jedinou dvacku.
Nechce se tu někdo k podobným problémům autorů vyjádřit?


27.06.2022, 13:59
M.V. Řezanka - Vražedná sklizeň
Několik slov o knize:

Bohumil Houfek před lety při tragické nehodě zabil mladého cyklistu. Jeho bratr mu hrozil pomstou.
Viktor Slabina a Petra Závrtová vyšetřují Houfkovu vraždu. Houfek se živil jako taxikář – a byl nalezen zastřelený ve svém voze. Jenže nezemřel tam, kde ho nalezli. Kdosi jeho mrtvolu převezl v jeho automobilu několik desítek kilometrů. Proč?
U jedné vraždy ale nezůstane. Nejen že přibydou další dva zastřelení taxikáři, ale kdosi zabíjí též členy rodiny plastického chirurga, Reného Vortycha.
Vyšetřovatelé mají hned několik podezřelých, ale chybí jim pádné důkazy. Počet zavražděných roste a vražedná sklizeň je mimořádná.
Podaří se najít fantoma, který má evidentně políčeno na taxikáře? A jak s těmito případy souvisí vraždy Reného Vortycha a jeho dcery Klaudie? Je snad za vším Klaudiin mladší bratr Ondřej, který rovněž taxikaří?
Na tyto otázky najde čtenář odpověď v třetím díle trilogie(Pod patronací zla a Hon na bestii) s Viktorem Slabinounazvaném Vražedná sklizeň.
27.06.2022, 07:14
Zachraňuje nás
autor M.V. Řezanka další detektivkou, kterou co nejdříve zveřejníme a rozešleme!


07.06.2022, 07:58
Současný stav
Stránky stagnují. V poslední době nám nikdo nic neposílá, ale jak se zdá z počítadla, občas sem někdo zajde. Mohl by nám zanechat i nějaký vzkaz, aby se alespoň oživila kavárna. Jinak budeme musit propustit obsluhu!
MK


16.04.2022, 08:11
Sbírka básní M.V. Řezanky
Výlety do náručí“ jsou reakcí na dobu, v níž se
momentálně nacházíme. Dobu, kterou vnímáme jako
skličující, zmatenou, plnou chaosu a bariér, dobu,
v níž pro řinčení zbraní mnohdy přeslechneme Múzy.


09.04.2022, 07:14
Smutné oznámení
Zemřel jeden z předních současných českých básníků Eduard Dvořák. Po návratu z exilu v USA vydal několik básnických sbírek v nakladatelství ALFA-OMEGA. S našimi stránkami měl osobní kontakt.


08.04.2022, 09:50
Branko Mateja alias Brandon Mc Yntire
nám poslal jednu ze svých známých povídek Hlas věčnosti.

08.04.2022, 09:51

Autor je příznivcem esoteriky, vědy a pseudovědy. Na základě svých snů napsal povídku VE MĚSTĚ LOISTU. Údajně si zapisuje své sny a po dlouhé době v nich hledá souvislosti. To je pro běžného čtenáře nepředstavitelná a nemožná věc. Je to údajně jen základní technika pro nahlížení do jiných sfér – vize budoucnosti. Nelze přehlédnout, že autor je v této oblasti velmi zběhlý. Ke škodě věci vytvářejí zlé jazyky kolem jeho osoby stále nové alternativy. Autor všechny tyto útoky odmítá. V jednom rozhovoru řekl: „Vždycky mě zajímaly věci mezi nebem a zemí, ale ne okultismus!“ Autor do dnešního dne, tj. února 20222, napsal celkem 34 slovenských knih a řada z nich byla přeložena do jiných jazyků.


05.04.2022, 07:10
Zaslala Jana Dohnalová
Kdo jsi Čechem, prosím za to,
předků slavných hlasy slyš,
český jazyk cti co zlato,
česky mluv a česky piš.30.03.2022, 07:11
Hromadná autogramiáda
Na autogramiádě knihy I. Fencla V nitru Kamerunu od 15 do 20 hod. dne 31. 3. (tento čtvrtek) v kavárně Sv. Ludmily na Náměstí Míru se také podepisují: „český Columbo“ Ondřej Kepka, Lábus, Krampol, Kluková, Štědroň, Velčovský, Jarda Sypal, Marhoul, Cílek, Václav Junek, Martin Petiška, Václav Upír Krejčí, Dagmar Kludská, IVO ŠMOLDAS, Jiří Žáček, Halina Pawlowská, Jan Přeučil-Eva Hrušková, Ivanka Devátá, Suchánek, bratři Čvančarové, Koláček, František Cinger, Václav Žmolík, Honza Bauer (nejplodnější český autor), Benjamin Kuras; Gruber, Fencl, Peggy Kýrová.31.03.2022, 07:27
V nitru Kamerunu, kde žije podivná šavlozubá Mngva, požírač lidí
https://www.citarny.cz/nove-knihy/knihy-beletristicke/beletrie-ceska/fencl-v-nitru-kamerunu


10.03.2022, 10:50
Získali jsme novou detektivku
Spisovatel Marek Vojtěch Řezanka nám zaslal detektivní příběh s názvem Pod patronací zla, který volně navazuje na předešlý, který si čtenáři z jeho boxu mohli stáhnout. Detektivku rozešleme na nám známe mailové adresy.

10.03.2022, 10:53

Detektivní příběh „Pod patronací zla“ se odehrává ve smyšlených obcích kousek za Prahou.
Vyšetřovatel Viktor Slabina stojí zpočátku před banální sebevraždou mladé ženy, kterou objeví dvě malé děti, jež zabloudily v lese.
Jedná se ale skutečně o sebevraždu? Proč si Linda Kolhábová brala život, když měla práci a perspektivní vztah – a podle všeho překypovala zdravím?
Brzy nato je brutálně zavražděn gambler a vyděrač, jehož smrt si mohla přát celá řada lidí. V podstatě na stejném místě, kde bylo nalezeno tělo Lindy Kolhábové. Náhoda?
Spirála čehosi temného se roztáčí na plné obrátky a počet zavražděných narůstá.
Jde o jeden jediný případ, nebo Slabina a jeho kolega Tardal musí rozplést hned několik paralelních zločinů? To zdaleka není jediná otázka, kterou napínavá detektivka přináší.


17.02.2022, 14:39
Ivo Fencl - Byl jsem mladistvým vykradačem hrobů 2
Prolog
Na Zámeckém vrchu nad Kynžvartem ve zřícenině gotického hradu se nad vlastním hrobem zjevuje černý přízrak: bledý tvor s ostrou sekerou. Možná tam kdysi skryl poklad heideggerovské ceny. Copak o to, podobné řeči se vedou i v lepších rodinách. Ale snad se jedná pouze o kostru v almaře. Kdo ví. V hlubokých lesích okolo Lázní Kynžvart pokradmu obchází jinačí strašidlo, lesní duch Kober zvaný taky Drakisá. Radno není třikrát za sebou halekat jeho jméno. Přijde. Ještěspolu s jakýmsi červem míval brloh u osady Smrkovec. Tam filosofovali. A za bouřlivých nocí vyrážel v čele zběsilé psí smečky. Roztrhala Antonii Pascalinu, onu půvabnou šlechtičnu, jejíž pomník se dnes krčí hluboko v zámeckém parku, nejen spisovatelem Ladislavem Fuksem kdysi milovaném. Je to kraj divů. Země Oz. Pod hrází nedalekého rybníka Bradáč tryská Bublalka, jak prameni kynžvartské děti říkají. Pokaždé, když duben přichází duben, jedno přání-touhu ti splní.
Průvodce po nejmagičtějších místech Střední Evropy.
(další text otevřete na Boxu Ivo Fencla)
03.02.2022, 07:43
Černovický Baťa
: Osudy rodiny Schönbachových - tato kniha je připomínkou jednoho obdivuhodného člověka, který dokázal velké věci navzdory své nemoci a malým poměrům, ale i navzdory dramatickým událostem té doby
http://eknihyjedou.cz/cernovicky_bata
Vydala Jana Dohnalová na www.e-knihyjedou.cz